Zafer Enerji Sistemleri, Starter Aküleri, Endüstriyel Aküler, Motorsiklet Aküleri. Zafer, Rocket ve Eurostar markaları Türkçe     English     Russian
  Kurumsal       Ürünler       Sipariş       Kampanya ve Duyurular       Bayiler       Hizmetler       Teknik Bilgiler       İletişim       Ana Sayfa
Hizmetler
Garanti Şartları
Teknik Servis
Garanti Şartları ZAFER - ROCKET Aküleri
Servis talimatlarına uyulmak kaydı ile ZAFER ve ROCKET AKÜLERİ 24 AY (2 YIL) GARANTİLİDİR.  
 1. Garanti süresi, akünün teslim tarihinden başlarve 2 yıldır. Ticari ve LPG'liaraçlarda (otobüs, tır, kamyon, kamyonet, taksi, minibüs ve deniz araçları) 1 yıl uygulanır.
   
 2. Akünün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı, firmamızın garantisi kapsamındadır.
   
 3. Akünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Akünün tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.
  Bu süre, akünün servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından itibaren birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. 

 4. Akünün garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli yada başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.
   
 5. Akünün:
  Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde, aynı arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu, maldan yaralanamamanın süreklilik kazanması,

  Tamiri için azami sürenin aşılması,

  Servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatcısı mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.

 6. Akünün kullanma klavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
   
 7. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı,Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'ne başvurabilir.

 GARANTİ UYGULAMASI    
 1. Akümülatör arıza yaptığında hemen yetkili servise elektrolit boşaltılmadan getirilecektir.

 2. Aracın elektrik donanımındaki hata ve arızaların (marş-şarj dinamosu, kayış gevşekliği, konjektör, herhangi bir elektrik kaçağı vb) aküde yapacağı SERTLEŞME ve aşırı şarj ( YANMA), aracın uzun süreli çalıştırılmamasından dolayı oluşacak hasarlar, aküye konulan hatalı asit, su ve diğer yabancı maddeler nedeniyle oluşan yıpranmalar, aküaraca monte edildikten sonra KUTUP BAŞI, KUTU- KAPAKKIRIK vr ÇATLAKLARI ile ÇİFT AKÜ KULLANILAN ARAÇLARDA (24 VOLT) KONVEKTÖR AKÜLERİN HERHANGİ BİRİNDEN AYRI ÇIKIŞ ALINMASI NEDENİYLE MEYDANA GELEN AKÜ ARIZALARI GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR.

 3. Servis istasyonuna getirilen arızalı akümülatörlerde yapılan tetkikler sonucunda arızalı olduğuna dair bir neticeye varılmamış ise, akünün elektroliti boşalmadan düzenlenecek bir arıza raporu ve garanti belgesi ile birlikte en fazla 7 iş gün içinde merkez servisimize gönderilecektir.

 4. Kullanım hatası sebebiyle arıza yapan akülerin sadece hurda bedeli iade edilir. Müşterinin hurda aküsünün iade edilmesini istemesi halinde hurda akü iade edilmez.

 5. Araç kaynaklı deşarj işlemi ücret karşılığında servisler tarafından yapılır.


  GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALAN HALLER  
 1. Aracın marş ve şarj dinamosundaki arızalar nedeniyle aküde oluşacak SERTLEŞME,
   
 2. Aracın marş ve şarj dinamosundaki arızalar nedeniyle aküde oluşacak YANMA, (aşırı şarj)
   
 3. Aracın uzun süre ÇALIŞTIRLMAMASINDAN kaynaklanan SERTLEŞME,
 4. Akü bağlantı kablolarının GEVŞEK BAĞLANMASINDAN kaynaklanan PATLAMALAR,
   
 5. Aküye KISA DEVRE yaptırma, HERHANGİ BİR METAL YARDIMIYLA ARTI VE EKSİ KUTUP BAŞLARI ARASINDA OLUŞACAK KIVILCIM SONUCU AKÜNÜN PATLAMASI
   
 6. BUŞONLARIN ÜZERİNDEKİ GAZ TAHLİYE ÇIKIŞLARININ HERHANGİ BİR METERYAL İLE KAPATILMASI YA DA KİRLİLİK NEDENİYLE TIKANMASI SONUCU AKÜNÜN PATLAMASI
   
 7. Akünün TERS BAĞLANMASINDAN DOLAYI oluşacak hasarlar,
   
 8. Kuru şarjlıaküyü ilk kullanıma hazırlarken HATALI ASİT konulması, sulu şarjlı aküye ASİT İLAVE EDİLMESİ nedeniyle oluşan yıpranmalar,
   
 9. Akü araca monte edildikten sonra, 

  A. KUTUP BAŞI KIRIKLARI

  B. KUTU KAPAK KIRIK VE ÇATLAKLARI

  C. ÇİFT AKÜ KULLANILAN ARAÇLARDA (24 VOLT) KONVEKTÖR   (VOLTAJ DÜŞÜRÜCÜ) KULLANILMASI DURUMUNDA, 

  D. SERİ BAĞLI (24 V) VEYA PARALEL BAĞLI (12V) OLARAK ÇİFT AKÜ İLE ÇALIŞAN ARAÇLARDA; 

  AKÜLERİN HERHANGİ BİRİNDEN AYRI ÇIKIŞ ALINARAK (RADYOİ TEYP, VB şeyler için) 

  AKÜLERİN ŞARJ VE DEŞARJINDA DENGESİZLİĞİ SEBEP OLMASI DURUMUNDA MEYDANA GELEN AKÜ ARIZALARI GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR.  KULLANILMA HAZIR SULU ŞARJLI AKÜYE KESİNLİKLE ASİT İLAVE ETMEYİNİZ.


  PERİYODİK KONTROLLER TÜM ARAÇLAR İÇİN ÜCRETSİZDİR. SATIŞ VE SERVİS NOKTALARI KONTROLDEN ÜCRET ALAMAZ. AKÜ ŞARJI ÜCRETE TABİDİR.
Copyright © Zafer Enerji Sistemleri - 2010. Tüm hakları saklıdır. web tasarım: plusmax